SesliStanbul.com

SesliStanbul.Com
Siteye Giriş

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

Tekne Orucu Tuttular

”Tekne orucu” tutan çocuklar iftar yaptı.

İSTANBUL (AA) – Eyüp Belediyesinin düzenlediği etkinlikte, “tekne orucu” tutan çocuklar öğlen ezanıyla iftar yaptı.

Eyüp Sultan Meydanı’nda “orucu ve ibadeti sevdirmek” için düzenlenen “tekne orucu” programına yaşları 4 ila 8 arasında 50 çocuk katıldı.

Etkinlikte çocuklar Karagöz ve Hacivat gösterisiyle eğlendi. İlahilerin okunduğu, duaların edildiği programda çocuklar, İslam ülkelerinin isimlerinin yazıldığı balonları dünyadaki çocukların barış içinde yaşamaları için gökyüzüne bıraktı.

Sahura kalkan ve öğlene kadar bir şey yemeyen çocuklar, öğlen ezanıyla birlikte top patlatılmasını temsilen ellerindeki balonları patlatıp oruçlarını açtı.

Çocuklarla ilgilenen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, unutulmaya yüz tutmuş “tekne orucu” geleneğini yeniden başlattıklarını söyledi.

Tekne orucunun, oruç tutma yaşına gelmeyen çocuklara orucu sevdirmeyi, tanıtmayı, onların güzel anılarla büyümelerini sağlamayı amaçlayan bir gelenek olduğunu vurgulayan Aydın, “Geçen yıl ilk kez yaptık. Çok güzel sonuçlar aldık, çok ilgi gördü. Bu yıl talepleri karşılamak için dört ayrı yerde yapmaya karar verdik. Bir geleneği yaşatmak ve onların küçük dünyalarında büyük izler bırakma adına önemli bir çalışma. İnşallah başka ilçelerde de bu geleneğin canlandırılması adına çalışmalar yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Eyüp Belediyesinin “tekne orucu” programı, ramazan boyunca her gün 12.30-13.30 saatleri arasında Eyüp Sultan Meydanı, Hasan Nail Canat Sanat Akademisi, Sertarikzade Kültür Merkezi ve Osmanlı Park Nikah Salonu bahçesinde yapılacak. Her öğlen çocuklara verilecek yemekte, macun gibi geleneksel tatlar da ikram edilecek.

– Tekne orucu

Anadolu’da eskiden ramazan ayında oruç tutan yaşlılar ve çocukların, zorlandıkları durumlarda mutfaklardaki büyük ekmek teknesinin arkasına geçerek yemek yeyip, oruçlarına kaldıkları yerden devam etmelerine “tekne orucu” deniliyor.

Tekne Orucu Tuttular

Tekne Orucu Tuttular

Tekne Orucu Tuttular

Tekne Orucu Tuttular

Tekne Orucu Tuttular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.