- Sosyal Ağlar :
Sesimizi Dünya Alem Duysun!
SesliChat
SİTE DUYURULARI :
  • YORUMLARINIZI BEKLiYORUZ
SOSYAL PAYLASIM :
Medine saldırısını gerçekleştirenlerin kimlikleri belli oldu

Suudi Arabistan, Medine ve Katif saldırılarını gerçekleştirenlerin kimliklerini açıkladı. Saldırıyı gerçekleştirenlerin tamamının Suudi Arabistanlı olduğu öğrenildi.

Al Jazeera’nın haberine göre, Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, 4 Temmuz’da Medine ve Kaif kentlerinde meydana gelen bombalı saldırıların faillerinin kimliklerini açıkladı.

Ülkenin batısında bulunan Medine kentinde Hz Peygamber Muhammed’in türbesinin yakınında meydana gelen saldırıyı 26 yaşındaki Nair Müslim Hamad Nüceydi düzenledi. Saldırıda 4 polisini öldüren Nüceydi daha önce uyuşturucu kullandığı ortaya çıktı.

Suudi yetkililer, aynı günde ülkenin doğusunda yer alan Katif kentinde bir camiyi hedef alan saldırının 2’si kardeş 3 kişi tarafından düzenlendiğini söyledi. 23 yaşındaki Abdürrahman Salih Muhammed Ömer, 20 yaşındaki İbrahim Salih Muhammed Ömer ve 20 yaşındaki Abdülkerim İbrahim Muhammed Haseni Suudi Arabistanlı oldukları açıklandı.

İçişleri Bakanlığının açıklamasına göre, Abdürrahman iki yıl önce terörle bağlantılı bazı tutukluların serbest bırakılması için düzenlenen bir eyleme katıldığı için gözaltına alınmıştı.

Aynı açıklamada, 7 Suudi Arabistanlının ve 12 Pakistanlının Medine ve Katif saldırılarıyla ilgili olarak tutuklandığı belirtildi.

Medine ve Katif saldırılarında da, onlardan bir gün önce Cidde kentinde ABD konsolosluğunun yakınında düzenlenen saldırıda da, nitrogliserin maddesinin kullandığı ortaya çıktı.

Cidde saldırısı, uzun süreden beri Suudi Arabistan’da ikamet eden bir Pakistanlı tarafından düzenlenmişti.

Saldırılar henüz resmi olarak hiçbir örgüt tarafından üstlenmedi.

Okuyucu Yorumları
Yorumunuz :

Sesli Chat
Kategori Listesi
Sayfalar
Son Eklenen Konular
Son Eklenen Yorumlar
Konu Etiketleri
Sistem Giris

Sitemizde Kamerali ve Sesli Sohbet Hizmeti Verilmektedir.Uyelerimiz ve Misafir Kullanicilarima Kamera ve Sesli Sohbet imkani Tamamiyle Ucretsizdir.Butun Kullanicilarimiza Hos Sohbetler Diliyoruz ...

Bilgi : info@nefespanel.com