SesliStanbul.com

SesliStanbul.Com
Siteye Giriş

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

“Kadınlar değişirse dünya da gelecek de değişir”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Enerji Hanım toplantısında 4 bin 500 kadına seslendi

Enerji verimliliğinin sağlanması ve bireylere anlatılmasını amaçlayan toplumsal proje “Enerji Hanım”, 19. durağı olan İstanbul’da kadınlarla bir araya geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ortak projesi olan ve Enerji Verimliliği Derneği organizasyonu ile hayata geçirilen Enerji Hanım’ın İstanbul programına, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Eski Turizm ve Devlet Bakanı AK Parti Kadın kolları başkanı Güldal Akşit, İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve Enerji Verimliliği Derneği Başkanı İbrahim Çağlar, Başkan Vekili Adnan Ersoy Ulubaş ve yönetim kurulu üyesi Nihat Özdemir de katıldı.

Gereksiz lambaları kapatarak işe başlayın

Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve 4 bin 500 ün üzerinde kadının katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve Enerji Verimliliği Derneği Başkanı İbrahim Çağlar, Enerji Hanım’ın başarılı olması halinde 4 milyar TL tasarruf sağlanacağına dikkat çekti. Bu tasarrufla Türkiye’de 200 şehir hastanesi, 1.000 okul yapılmasının mümkün olduğunu belirten Çağlar, toplantıya katılan kadınlara seslenerek, “Bu amaç için, sizlerin atacağı en küçük adım bile önemli. Gereksiz lamba yanmasını önleyerek bile bir adım atabilirsiniz. Toplumun geleceğine yön veren bireyler, bizlerin enerji tasarrufu elçileri sizsiniz” diye konuştu.

Bölgedeki savaşlar enerji politikaları kaynaklı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ise içinde bulunduğumuz bölgede yaşanan sorunların, insan odaklı değil enerji politikaları kaynaklı olduğuna dikkat çekti. Enerji verimliliğin günümüzde büyük önem taşıdığına dikkat çeken Şahin, ev hanımlarının birer ekonomist olduğunu belirterek, “Değişimin en büyük mimarı ve anahtarı sizsiniz. Enerji Hanım’da öğrendiklerimizi, günlük hayatımızda bir davranış moduna dönüştürmemiz gerekiyor” dedi. 

Fatma Şahin’in ardından kürsüye gelen Emine Erdoğan ise konuşmasının başında dünya genelinde sanayi ve teknoloji alanındaki gelişmelerin hayatı değiştirdiğine ve kolaylaştırdığına dikkat çekti. Emine Erdoğan, bu gelişmelere kaynak sağlayan enerjinin de, hava, su ve toprak gibi hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geldiğini söyledi.

Aşırı tüketim enerji kaynaklarını tüketiyor

Enerjinin olmadığı bir hayatın artık hayal bile edilemeyeceğini belirten Emine Erdoğan, bununla birlikte aşırı tüketim nedeniyle her geçen gün enerji kaynaklarının sonuna gelindiğini vurguladı. Kaynakların sınırlı olduğu bir dünyada, bencil tüketim anlayışı ile kişinin kendi geleceğine ihanet ettiğinin altını çizen Emine Erdoğan, “Tabiatın, çevrenin insanlığa emanet olarak verildiği şuuru ile hareket etmek, başarıyı da beraberinde getirecektir” diye konuştu. 

Kadınlar değişirse dünya değişir

Enerji Hanım projesinin bu noktada büyük önem taşıdığını anlatan Emine Erdoğan, “Enerji Hanım, enerjiyi yanlış kullanmanın, geleceğimize nasıl yıkıcı bir etki yapacağı konusunu gözler önüne seriyor. Projenin de bizlere yol gösterdiği gibi, ev halimizde değişiklik yapmamız gerekiyor. Söz konusu olan, aziz bildiğimiz hava, su, ekmek ve canımızdan çok değer verdiğimiz çocuklarımızın sağlıklı bir çevrede yaşama hakkıdır. Proje ile aile bütçesine ve çevreye önemli ölçüde katkı sağlamak mümkün. Küçük adımların, tüketim alışkanlıklarını değiştireceğine dair bir kuşkum yok” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda, Enerji Hanım projesinde en büyük takdiri, eğitimlere katılan ev hanımlarının hak ettiğine dikkat çeken Emine Erdoğan, şunları söyledi:

“Kadınlar değişirse, dünya değişir, gelecek değişir. Azı verimli kılarak çoğaltabiliriz. Alacağınız eğitimle, siz kadınlarımızın, aile ve toplumu dönüştüreceğimize yürekten inanıyorum. ”

Ütünün fişini erken çek, çocuklar okula gitmek için 5 kilometre yürümesin”

Türkiye’yi baştan başa dolaşarak ev hanımlarına küçük önlemlerle yılda 4 milyar TL tasarrufun yöntemlerini anlatan Enerji Hanım ise 4 milyar lira ile bin tane okul ve 200 tam teşekküllü hastane yapılabileceğini hatırlatarak,  “Ütünün fişini beş dakika önce çekin, küçük çocukların karda kışta beş kilometre yürüyerek okula gitmesini önleyin. Buzdolabının kapısını açık bırakmayın, yaşlı bir insanın mahallesinde kurulacak hastanede tedavi olmasını sağlayın” dedi.

Enerji hanım eğitim programının ardından katılan kadınlar arasında yapılan çekilişte, şanslı kadınlar enerjiyi verimli kullanan çeşitli elektrikli ev aletleri kazandılar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.