SesliStanbul.com

SesliStanbul.Com
Siteye Giriş

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

Helal Gıda Kongresi

3.Helal Gıda Kongresi 30 Ekim-1 Kasım 2015’te İstanbul’da yapılacak.

Helal ve Sağlıklı Gıda Platformu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan kongre; “Helal ve Sağlıklı Beslenmede Farkındalık ve Sürdürülebilirlik” temasıyla 30 Ekim-1 Kasım 2015 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Kongreye katılacak akademisyen ve uzmanların bildiri ve sunum özetlerini 30 Eylül 2015’e kadar düzenleme kuruluna ulaştırması gerekiyor.

Helal ve Sağlıklı Gıda Platformu’nun, insanı merkeze alarak, Helal ve Sağlıklı Gıda konusunda yaratılış gayesine uygun fayda üretmek, muhtemel zararları tespit ederek tedbirler önermek, alternatif ve yenilikçi düşünerek ulusal ve küresel boyutta süreçler geliştirmek” misyonu ile düzenlediği kongrelerin ilki 2011 yılında Ankara’da, ikincisi ise 2013 yılında Konya’da gerçekleştirildi. Ayrıca, İstanbul, Konya, Aydın ve Isparta gibi çeşitli illerde 9 çalıştay ve çok sayıda panel ve konferans düzenlendi.  Bu yıl 30 Ekim-1 Kasım 2015 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek 3. Kongre “Helal ve Sağlıklı Beslenmede Farkındalılık ve Sürdürülebilirlik” temasıyla İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde düzenlenecek.

Kongrenin düzenleme kurulu tarafından yapılan açıklamada; “Her geçen gün artan gıda çeşitliliği ve tüketim baskısı ile giderek doğal ve sağlıklı olandan uzaklaşan insanoğlu, diğer taraftan giderek artan ve çeşitlenen diyet önerileri karşısında kaybolan sağlığına tekrar kavuşmak için ne yapacağını bilemez ve şaşkın bir halde çabalamaktadır. Yapılan araştırmalarda; beş kişiden üçünün kilo problem olduğu, 60 milyonluk Britanya’da bir yıl içinde 34 milyon kişinin diyete başvurduğu ve bu diyette uzun dönemdeki genel başarı oranının ise ancak %1-5 arasında kaldığı rapor edilmiştir. Bu insanlar, bu başarısız diyetler için bir yılda yaklaşık 35 milyar TL harcamışlardır. Dolayısı ile diyet sektörü giderek bir ‘diyet endüstrisi’ haline dönüşmektedir. Başarısızlık, kendine olan güveni, inancı ve öz saygınlığını kaybetme yanı sıra moral yıkım ve travmaya neden olmaktadır.” tespitlerine yer verilerek; sorunun yanlış diyet seçiminde değil başarılı bir irade eğitimi ve bilincinin gösterilememesinde olduğu vurgulandı.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “İslam literatüründe ‘niyet ıslahı’ veya ‘nefis tezkiyesi’ olarak adlandırılan irade eğitimi ile helal, sağlıklı ve doğal olanı tercih etme ve bilinçli olarak az tüketme sağlıklı nesillerin temel hayat felsefesi olmalıdır. Bu konuda üretici, tüketici, diyetisyen, gıda mühendisleri, aile hekimleri ve psikiyatristler kadar eğitimciler, psikologlar ve NLP uzmanları ile fıkıh, hadis ve tasavvuf alanlarında başta olmak üzere ilahiyatçıların söyleyeceği önemli ve insanlığa yol gösterici şeyler olacağını, sürdürülebilir helal gıda teminindeki güncel sorunları mali ve siyasi boyutlarıyla tartışarak çözüm önerilerini sunacaklarını düşünüyoruz.

Kongremizin sonuç bildirgesinde, sürdürülebilir sağlıklı beslenmenin temini için, irade eğitiminin öncüllendiği, yeni bir uygulamalı beslenme modelinin önerilmesine, başta inançlı kesimlere olmak üzere tüm insanlığa faydalı olacak temel mesajların ve bir yol haritasının verileceğine içtenlikle inanıyoruz.”

Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://ihhfc.helalvesaglikli.org/ adresinden ulaşılabilir.

Kaynak: AKRA FM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.