SesliStanbul.com

SesliStanbul.Com
Siteye Giriş

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

Gazze’de 22 bin çocuk yetim kaldı

Amerika iç savaşı konuşuyor. Siyahların beyaz polislere yönelik misillemesinin ardından güvenlik güçleri artık daha sert olacak.

Toplam nüfusu 1,8 milyonu aşan Gazze’de 22 bin yetim çocuk yaşıyor. Bu çocukların büyük bir çoğunluğu ailelerini savaşta kaybetti. Birleşmiş Milletler’e göre yalnızca İsrail’in Gazze’ye yönelik 2014’teki son saldırısında 1500 çocuk yetim kaldı.

Gazze’de yetim çocuklara öncelikle akrabaları sahip çıkıyor. Dayılar, amcalar, halalar, teyzeler…

Al Jazeera’dan Can Hasasu’nun haberine göre; Gazze’nin Der El Balah Mülteci Kampı’nda yaşayan Basil Attar, yeğenleri Emire ve Lana’yı kendi çocukları ile birlikte büyütüyor. İşte İsrail uçakları tarafından bombalanan evden mucizevi bir şekilde çıkan iki kız kardeşin hikayesi…

Attar, kızların bu evde mutlu olduklarını düşünüyor:

“Dayıları olarak kızlarla aynı ailenin üyeleri gibi yaşıyoruz ki normal yaşamlarında bir sıkıntı yaşamasınlar. Benim çocuklarla normal bir aile yaşantısı sürüyorlar.”

İsrail’in son büyük saldırısının üzerinden iki yıl geçti. Gazze sokaklarındaki enkaz kaldırıldı, yıkılan evlerin yerine yenileri yükseliyor. Bu evlerden birinde, dış duvarda bir isim listesi dikkatimizi çekiyor. Üzerinde “Cinayetin tanığı” yazan taş kitabede İsrail bombardımanında ölen 11 kişilik aile fertlerinin isimleri yazıyor. Bu enkazdan sağ kurtulan üç kardeşe dedeleri Cemal Mahmut bakıyor:

“Bu binanın bombardıman sonucu yıkılması ve içinde yaşayan ailenin şehit olması sonucu burada dört çocuk öldü, üç çocuk da yetim kaldı. Babalarını, dedelerini, babaannelerini, amcalarını, yengelerini ve kuzenlerini kaybettiler. Allah’tan başka kimseleri kalmadı.”

YETİMLERİN İNTİKAM ARZUSU

Savaş bütün Gazzelileri olumsuz etkiledi. En çok da çocukları. Sokakta, evde, okulda… Gazzeli çocukların en çok sevdiği oyun ‘direnişçi, İsrail savaşı’. Uzmanlara göre, özellikle ebeveynlerini İsrail operasyonları sırasında kaybeden çocuklarda şiddet eğilimi ve intikam arzusu çok yaygın.

Gazze’de 1949 yılından beri faaliyet gösteren Emel Çocuk Yetiştirme Yurdu, yetim çocuklar konusunda köklü bir müessese. Yetiştirme Yurdu’nun psikolojik danışmanlarından Numan Kemal, yetim çocukların normalleşmesi için çaba harcadıklarını aktarıyor:

“ Çocuklarda şiddet, düşmanlık ve nefret duygularının gelişmesini istemiyoruz. Onları yaşlarının gereği olan masumiyetlerine döndürmek bu hisleri değiştirmeye çalışıyoruz.”

GAZZELİ YETİMLER YARDIM BEKLİYOR

Türk Kızılayı Emel Yetiştirme Yurdu’nun çalışmalarına destek veriyor. Yatılı olarak yurtta kalan 109 çocuğun bir yıllık yemek, giyim ihtiyaçlarını Türk Kızılayı üstlendi. Yurdun ek bina inşaatını ve öğrencilerin odalarının tefrişini de gerçekleştirdi. İHH gibi Türk yardım kuruluşları da yetim çocukların ailelerine yardımlarda bulunuyor. Uluslararası yardım kuruluşlarının faaliyetleri eklendiğinde bile 22 bin yetimin yaralarının tam olarak sarıldığı söylenemez.

Emel Yetiştirme Yurdu Müdürü Eyad Arif, akrabalarının yanında yaşayan çocuklara da ulaşabilmek için yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını söylüyor. Yaklaşık 6 bin yetim çocuğa ve yakınlarına psikolojik ve eğitsel destek vermeyi amaçlayan projenin uygulamaya konması için daha fazla maddi kaynak gerekiyor. Zira saha çalışmalarını gerçekleştirecek kalabalık bir uzman kadrosuna ihtiyaçları var:

“Bu projeler için yeni çalışanlara, psikoloji ve sosyoloji dallarında uzmanlaşmış kalifiye elemanlara ihtiyaç var. Yetim ailelerinin sorunlarını çözmek ve yetimlere kurslar vermek için bunlara ihtiyacımız var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.