SesliStanbul.com

SesliStanbul.Com
Siteye Giriş

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

Beyazıt Ramazan Sohbetleri

Türkiye Diyanet Vakfı’nca bu yıl 35’incisi düzenlenen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında gerçekleştirilen ”Beyazıt Ramazan Sohbetleri”nin konuğu, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran oldu.

Türkiye Diyanet Vakfı’nca bu yıl 35’incisi düzenlenen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında gerçekleştirilen “Beyazıt Ramazan Sohbetleri”nin konuğu, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran oldu.

Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Yaran, “Toplumsal hayatta adalet ve aile konularını ele almak istiyorum. Bu konudan yola çıkarsak ilk olarak aile kurumu karşımıza çıkıyor. Aile kurumu gittikçe zayıflıyor. Bundan kastım sayısal değerler değil, aile içi huzur. İnsanın temel olarak aile içerisinde huzurlu olarak yaşayıp devam etmesi hayatını tamamen etkiliyor.” dedi.

Türkiye’de belirli bir dönem huzurevlerine karşı çıkıldığını ifade eden Yaran, “Türkiye’de huzurevleri artık dolmaya başladı. Eskiden insanlar annesini babasını huzurevine bırakmaya kıyamazdı ama gelecekte bunun daha da artacağı öngörülüyor. Aile kurumuna daha fazla hassas davranmalıyız.” diye konuştu.

Müslümanların sosyal yaşamında adaletli olmaları gerektiğini belirten Yaran, şunları söyledi:

“Cuma namazı hutbelerinde ‘Allah adaleti emreder’ diye okuyoruz. Aslında İslam’ın her aşamasında adalet kavramının öne çıktığını görürsünüz. Adalet konusunda bazı kaçış yolları buluyoruz. Adalet hepimize lazım diyoruz ama bize dokunacağı zaman bir yerden kaçmaya çalışıyoruz. Oysa biz düşmanlarımız karşısında bile adaleti elden bırakamayız.”

Müslümanların hayatın her anında Allah’ın emirlerini dikkate alarak yaşaması gerektiğinin altını çizen Yaran, toplumsal hayat içerisinde insanların birbiriyle etkileşim içerisinde olduğunu ve insanların hayır ve adalet konusunda yardımlaşmayı öncelemeleri gerektiğini vurguladı.

Yaran, “Bir kavme olan kininiz sizi adaletli olmamaya sevk etmesin. Bu ayeti temel alırsak insanın sadece kendisine değil başkalarına karşı da adaleti elden bırakmaması emrediliyor. Hayat içerisinde birilerini kayırmak, ayrı tutmak doğru olmayan bir davranıştır. Anne baba veya akrabaların aleyhine de olsa adaleti elden bırakmamalıyız.” şeklinde konuştu.

Beyazıt Ramazan Sohbetleri

Beyazıt Ramazan Sohbetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.